קווים לעיצוב פנים מודרני

כמה כללים בסיסיים עיצוב מודרני עכשווי שיש להקפיד עליהם:

מבנה וחלל: תכנון חללים פתוחים ושימוש נכון באלמנטים המבניים המיוחדים לחלל כמו פתחים כולל חלונות ודלתות, קירות עיקריים, מערכות מיזוג וקורות בתקרה, אם בעבר הדגש היה על הרצפה היום יותר מתמיד אנו שמים דגש על השטחים החשופים של הקירות והתקרה. שימוש באלמנטים חשופים מתקבל בברכה.

צבעים וחומרים: שימוש בפלטת צבעים ניטרליים כמו שחור ולבן על גווניהם במקומות אותם אנו רוצים להגדיר ולהדגיש דבר הנותן מקום לצבעים ולמרקמים של החומרים הטבעיים כמו עץ ברזל, אלומיניום, זכוכית, אבן ובטון, יש לדאוג לאיזון בין הצבעים הבהירים והכהים לבין הטקסטורות והחומרים.

תאורה: חלק חשוב מתכנון הבית המודרני הוא סידור נכון של האלמנטים השונים בבית בהתחשב בתאורה הטבעית שיש בבית, רוב גופי התאורה לבית צריכה להיות עם תארה עקיפה ולא ישירה בגוון אור טבעי ונעים, למעט אזורים אותם אנו רוצים להדגיש או ליצור אלמנט מעניין בעזרת האור. גופי תאורה דומיננטיים יהיו במקומות נבחרים בלבד ויותאמו לחלל בו הם נמצאים.

ריהוט: הריהוט צריך להיות מותאם לחלל בו הוא נמצא, הוא צריך להיות מעוצב עם אמירה ושיק, מודגש במקומות הנכונים אך בקווים נקיים, גם כאן יש להקפיד על שילוב בין גוונים צבעים וטקסטורות של החומרים הנבחרים לפרטי ריהוט לבין שימושם הפרקטי. אהובים עלי מאוד שילובים בין ישן וחדש ושילובים מוצלחים בין סגנונות של פרטי ריהוט שונים. בתכנון הריהוט יש מקום חשוב בטיפול הנכון בשילובם של שטיחים, בדי ריפוד, כריות ווילונות במרקמים בצבעים ובטקסטורות שונות.