עיצוב סלון עכשווי

צעד ראשון בעיצוב הסלון הוא תכנון מדויק המתחשב במכלול הצרכים שהוגדרו יחד עם גודל הבית, המבנה הארכיטקטוני של הסלון ומיקומו בתוך חלל הבית.

חלל הסלון צריך להיות נגיש, מרווח ולא צפוף עם מעברים נוחים וגישה לפתחים וליציאות היוצאות ממנו, הקפדה על כך שכל הפונקציות בסלון יעבדו יחד בזרימה ובהרמוניה.

בדרך כלל הסלון המודרני הוא סלון המשמש כחדר מרכזי מזמין ופתוח לחלל, יש סלון המיועד למפגש ולשיחה ובמרכזו פינות הישיבה אך בדרך כלל הסלון מכיל בתוכו ספה מוארכת הניצבת מול המסך, פינות ישיבה נוספת בהתאם לגודל ומבנה הסלון לישיבה קריאה או השתרעות מפנקת ושולחן או שולחנות קפה מפוזרים בהתאם לצורך, ספרייה עם מקום לספרים ופריטים שונים תוסיף אלמנט תרבותי ואישי לחלל ואביזרים משלימים כמו מנורה עומדת, פסלים, תמונות, פרטי אומנות שונים, וילונות ושטיחים יוסיפו פרקטיות ואישיות.

שילוב של רהיטים בעלי אופי ומבנה ייחודי שמתאים לחלל בו הם ממוקמים ולמשפחה או לאדם או הגר בבית, אם יש אפשרות שימוש בפריטי רטרו ישנים שחודשו יחד עם פריטי ריהוט חדשים, בחירת חומרים בדים צבעים ומרקמים שהחיבור ביניהם יוצר אופי ואמירה אישית. למערכות השונות של המדיה ולחפצים שונים יש לתכנן פתרונות אחסון מתאימים מגבס או נגרות שישתלבו בעיצוב הכללי של הסלון.

בהתאם לפינות השונות ולשימושים השונים של הסלון גם התאורה בסלון צריכה להתאים למצבים שונים של התרחשות, יחד עם תאורה פונקציונלית נשלב אור עדין ונעים למצב של צפייה בסרט, אור מקומי לקריאת ספר ואור דקורטיבי במקומות אותם אנו רוצים להאיר או להדגיש.